Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia zdrowie to całkowity fizyczny, psychiczny i społeczny dobrostan człowieka, a nie tylko brak choroby lub niepełnosprawność.

Definicja ta jest bardzo ważna i postępowa, ponieważ nie poprzestaje na samym negującym ujęciu, że zdrowie jest brakiem choroby, ale bardzo mocno akcentuje, że zdrowie ma w sobie aktywny aspekt, którym jest dobrostan. Oznacza to, że w kwestiach zdrowia nie mamy jedynie koncentrować się na chorobach i próbach ich zwalczania, ale powinniśmy zwłaszcza koncentrować się na samym zdrowiu - na jego wzmacnianiu.

Termin “zdrowy styl życia” stał się niezwykle modny w XXI wieku. W reklamach telewizyjnych, radiu, gazetach i w internecie cały czas można przeczytać hasła pt. “Zmień swoje życie w 30 dni” lub “Porzuć stare nawyki i rozwiń swój potencjał”.

O ile te hasła są zachęcające i wiele osób gdy je widzi postanawia zrobić pierwszy krok i zapisać się na szkolenie lub kupić konkretny produkt, o tyle wprowadzenie ich do swojego życia bywa trudne. Dlaczego tak się dzieje?

Bo ludzka motywacja jest ograniczona i wielkie zmiany nie zawsze dają dobre rezultaty. Czasem zbyt duża zmiana sprawia, że przestajemy iść do przodu, bo nie jesteśmy pewni co stanie się w przyszłości. Dlatego też członkowie naszego zespołu są zwolennikami robienia małych kroków i stopniowego wychodzenia ze strefy komfortu. To dzięki tym małym krokom jesteśmy w stanie szybciej zaadoptować się do nowego środowiska.

Naszą misją jest niesienie pomocy wszystkim osobom pragnącym osiągnąć pełnię rozwoju psychofizycznego, zdrowie i satysfakcję w oparciu o codzienną, racjonalną aktywność fizyczną i zrównoważoną, naturalną dietę. Sportowcom pomagamy w dążeniu do mistrzostwa, monitorując ich rozwój biologiczny i efekty realizowanych programów treningowych w zakresie cech budowy somatycznej i różnych aspektów sprawności psychofizycznej.

Zapraszamy na szkolenia, dzięki którym odkryjesz siebie, swój potencjał, znajdziesz swoje tempo życia, nauczysz się osiągać więcej przy mniejszym nakładzie czasu i wysiłku, znajdziesz równowagę, rozwiniesz swoje umiejętności porozumiewania się z innymi ludźmi, poznasz swoje emocje i nauczysz się je przekształcać na te służące Tobie. Odkryjesz, że radzenie sobie ze stresem w codziennym życiu jest możliwe. Podejmij wyzwanie! Naucz się żyć pełnią życia! I tak żyj!

Warsztaty z dziedziny zdrowy styl życia prowadzone są przez specjalistów, którzy zapewniają merytoryczne materiały szkoleniowe i szereg praktycznych ćwiczeń. Wybierając szkolenie znajdujące się w naszej ofercie, zyskujesz gwarancję wysokich standardów dydaktycznych i efektywności kursu. Zainwestuj we własny rozwój i zapisz się na szkolenie już dziś!

Oferujemy ponadto działania w zakresie:

  • profesjonalnej diagnostyki sportowców w grach zespołowych – badania z zakresu procesów, zachodzących w organizmach graczy pod wpływem aktywności fizycznej, systematyczne monitorowanie ich stanu funkcjonalnego oraz wdrażanie działań profilaktycznych, mających na celu ograniczenie zachorowań i doznania urazów.
  • kompleksowej diagnostyki stanu zdrowia – tzw. screening stanu zdrowia, precyzyjny przegląd i ocena stanu zdrowia wykonana w bardzo efektywnym tempie. Składają się na nią min. procedury oceniające kondycję serca i naczyń wieńcowych, zagrożenie udarem mózgu, zawałem, miażdżycą, nowotworami, tętniakami, przy uwzględnieniu nawyków dbania o zdrowie, trybu życia, ogólnego samopoczucia a także potencjalne ryzyko związane z chorobami cywilizacyjnymi oraz poważniejszymi zachorowaniami.
  • badań wydolnościowych – skierowanych do osób uprawiających wszystkie dyscypliny wytrzymałościowe (bieganie, kolarstwo, triathlon itp.) oraz tych, w których wytrzymałość jest istotnym elementem ogólnego przygotowania (gry zespołowe, tenis, sporty walki itp.). Wyznaczone strefy treningowe pomogą efektywniej osiągać cele treningowe, a regularnie wykonywane sprawdzają na jakim etapie jest Twoja forma i ukierunkują odpowiednio trening.
TOP