Innowacyjny projekt “Rest&Learn” w Ogonkach

/ / Wydarzenia

Podpisano umowę na realizację innowacyjnego projektu „Rest and learn” w Ogonkach.

Już w połowie 2022 roku Ogonki i gmina Węgorzewo wzbogacą się o nowy obiekt turystyki prozdrowotnej „Rest and learn”. Właśnie podpisano umowę o dofinansowanie realizacji projektu pod tą samą nazwą, który realizować będzie konsorcjum przedsiębiorców. Liderem konsorcjum jest Spółka Avista Consulting and Management z Warszawy.

30 września 2020 r. w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawiciele lidera konsorcjum podpisali umowę o dofinansowanie projektu „Rest and learn” w ramach poddziałania 1.3.2. Tworzenie produktów sieciowych przez MŚP Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020. W ostatnim konkursie w ramach tego poddziałania projekt w rankingu 13 nagrodzonych dotacją projektów został sklasyfikowany na 2 miejscu. Przyznana dotacja ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa na realizację przedsięwzięcia przekracza 26 mln zł.

Projekt realizować będzie konsorcjum w składzie:

 • Avista Consulting and Management Sp. z o.o. z Warszawy
 • Sea Development Sp. z o.o. z Kutna
 • ILC International Language Centre Poland Sp. z o.o. z. Warszawy
 • Unitedsky Sp. z o.o. z Warszawy


 • Ośrodek „Rest and Learn” wprowadzi na rynek innowacyjny produkt turystyczny łączący w sobie efektywną edukację zawodową (tj. szkolenia gastronomiczne realizowane we współpracy z włoskim z Universita dei Sapori z Perugii, intensywne kursy językowe w formule wioski językowej oraz kursy pilotażu z wykorzystaniem bazy warmińsko-mazurskich lotnisk) z aktywnym odpoczynkiem przy wykorzystaniu zasobów naturalnych Mazur oraz nowoczesnej bazy sprzętowej oraz z coachingiem stylu życia. W ramach tego ostatniego każdy gość będzie miał możliwość przeprowadzić bilans stanu swojego zdrowia. Na tej podstawie dobrany mu zostanie zindywidualizowany pakiet spa and wellness. Wszystko po to, by mógł rzeczywiście wypocząć i jednocześnie po to, by mógł zmienić swój styl życia na przyszłość z korzyścią dla jego kondycji psychofizycznej. Każdy gość będzie także wspierany na miejscu poradnictwem dietetycznym i w zakresie aktywności fizycznej dobranej dla jego aktualnego stanu zdrowia.

  Zgodnie z dewizą obiektu „Odpoczywaj i ucz się” w ramach pakietu pobytowego gościom obiektu zaoferowane będą następujące usługi:

 • hotelowo-gastronomiczne,
 • szkoleniowe w zakresie kształcenia ustawicznego (gastronomia, języki obce, pilotaż),
 • rekreacyjne i sportowe poprzez zapewnienie obiektów i sprzętu do rekreacji i uprawiania sportu amatorsko lub wyczynowo, w tym sprzętu do sportów wodnych,
 • paramedyczne (spa, wellness, odnowa biologiczna) i medyczne (bilans stanu zdrowia),
 • inne (eventy grupowe).


 • Innowacyjność projektu potwierdza m.in. opinia naukowców Politechniki Wiedeńskiej.

  Projekt bazuje na potencjale miejscowości Ogonki, w tym wynikającym z położenia nieruchomości objętej projektem nad brzegiem Jeziora Święcajty. Dzięki realizacji inwestycji konsorcjanci utworzą 45 nowych miejsc pracy.

  W ramach projektu powstanie następująca infrastruktura sportowo-turystyczna:

 • obiekt hotelowy na 108 miejsc noclegowych z krytym basenem i wypożyczalnią sprzętu wodnego (jachty, kajaki, rowery wodne)
 • obiekt spa and wellness z laboratorium diagnostycznym, salami do kinezyterapii i fizykoterapii, salą fitness i siłownią oraz urządzeniami do odnowy biologicznej, jak np.: komorą hiperbaryczną, urządzeniami do kriostymulacji czy terapii świetlnej.
 • obiekt szkoleniowy z 9 pracowniami szkoleniowymi, w tym 2 pracowniami do nauki języków obcych, 6 salami do kursów gastronomicznych i 1 pracownią z jednym z najnowocześniejszych w Polsce symulatorów lotów, a także z wypożyczalnią sprzętu sportowego (z rowerami, kijami do nordic walking, piłkami i innym sprzętem do różnych dyscyplin sportowych oraz sześciometrową mobilną ścianką wspinaczkową)
 • boisko sportowe ze sztuczną trawą i kort tenisowy z nawierzchnią poliuretanową.
 • TOP